Zebrałam dla Was najczęściej pojawiające się pytania o fotografowanie w dniu ślubu. Sprawdź, czy odpowiedź na Twoje pytanie jest tutaj, a jeśli nie, wyślij mi wiadomość!

Co zawiera cena za reportaż ślubny?
Ile godzin pracujesz na reportażu ślubnym?
Czy cena zawiera dojazd?
Ile zdjęć otrzymamy z dnia ślubu i sesji zdjęciowej?
Kiedy zdjęcia są gotowe?
Jak wygląda dzień ślubu z perspektywy fotografa?
Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?
Jak zarezerwować termin?
Podpisaliśmy z Tobą umowę, co teraz?
Czy warto zrobić narzeczeńską sesję zdjęciową?
Co jeśli z przyczyn losowych nie będziesz mogła fotografować naszego ślubu?

 

Co zawiera cena za reportaż ślubny?

W zależności od pakietu, otrzymujecie wybraną liczbę godzin mojego fotografowania, prywatną galerię zdjęć online, zdjęcia na pendrivie, wybrane zdjęcia w formie wydruków 15×23 cm opakowane w eleganckie pudełko. Oprócz tego jestem do Waszej dyspozycji, jeśli chodzi o pomoc w zakresie planowania harmonogramu dnia ślubu 🙂

 

Ile godzin pracujesz na reportażu ślubnym?

W dniu ślubu pracuję od 2 do 12 godzin, w zależności od wybranego pakietu :). Zwykle przyjeżdżam do Was 3 godziny przed ceremonią a kończę o północy lub po oczepinach, jeśli je planujecie. Dlatego zwykle na spotkaniu proszę Was, abyście wszystkie atrakcje, które chcecie mieć ujęte na zdjęciach, zaplanowali przed północą.

Jeśli uważacie, że w Waszym przypadku konieczny jest dłuższy reportaż, to dajcie mi znać. Umówimy się wtedy na rozmowę przez telefon, opowiecie mi o Waszym dniu ślubu i jeśli zgodzimy się na większą ilość godzin, to wyślę Wam ostateczną ofertę obejmującą dodatkowe godziny fotografowania.

 

Czy cena zawiera dojazd?

Chętnie dojadę do Was wszędzie i żadna odległość nie jest problemem!

Dojazd do 200 km od Lublina jest bez dodatkowych kosztów – płacicie tylko za reportaż lub sesję. Mój standardowy obszar pracy to: Lublin, Warszawa, Radom, Biała Podlaska, Kielce, Rzeszów, Stalowa Wola. 

Dojazd w pozostałe miejsca jest płatny dodatkowo, wyślij mi wiadomość z Twoją lokalizacją, a dam Ci znać, ile wyniesie ostateczna cena!

 

Ile zdjęć otrzymamy z dnia ślubu i sesji zdjęciowej?

Liczba zdjęć z reportażu ślubnego zależy od ilości godzin fotografowania, przy uroczystości trwającej 10-12 godzin przygotowuję dla Was minimum 400 zdjęć. Ta ilość jest zagwarantowana, jeśli współpracę z Wami zaczynam na przygotowaniach do ślubu, a kończę o północy. Jeśli będę miała dodatkowe ujęcia, to oddam Wam je bez dodatkowych kosztów.

Jeśli chodzi o sesję zdjęciową w innym dniu, przekazuję minimum 50 zdjęć – w tej ilości spokojnie jesteśmy w stanie zawrzeć tradycyjne pamiątkowe portrety, wspólne i oddzielne, fotografie detali, czułe kadry pokazujące Wasze uczucie, zbliżenia i szerokie plany upamiętniające piękne miejsce, jakie wybraliście na Waszą sesję.

 

Kiedy zdjęcia są gotowe?

Zdjęcia z dnia ślubu przekazuję Wam w formie prywatnej galerii online w 8 tygodni od Waszej uroczystości.

Na czas oddania pendriva i odbitek składa się czas wyboru przez Was zdjęć do wydruków i czas realizacji odbitek w drukarni. Staram się przesyłać Wam materiały drukowane w 4 tygodnie od Waszego wyboru.

 

Jak wygląda dzień ślubu z perspektywy fotografa?

Dzień pracy zwykle rozpoczyna się od przygotowań. Jeśli przygotowujecie się oddzielnie, najpierw przyjeżdżam do Pana Młodego, a następnie jadę do Panny Młodej, gdzie zostaję do momentu wspólnego wyruszenia na miejsce ceremonii.

W każdym wypadku, fotografowanie rozpoczynam od detali, więc proszę Was o zebranie wszystkich ślubnych atrybutów w jednym miejscu. Mogą to być suknia, bukiet, zaproszenia ślubne biżuteria, buty, perfumy, obrączki, muszka, krawat, spinki, zegarek, marynarka – wybór pozostawiam Wam, zależy mi na uchwyceniu tych elementów, które są dla Was ważne i będą symbolizować dzień Waszego ślubu 🙂

Często towarzyszę parom podczas błogosławieństwa rodziców, ale decyzja należy zawsze do Was. Rozumiem, że wiążą się z tym duże emocje, więc nie mam nic przeciwko, gdy wolicie ten moment spędzić tylko z najbliższymi.

Ceremonię zawsze fotografuję dyskretnie, zarówno w urzędzie jak i w kościele szanuję tę uroczystą chwilę i zachowuję się zgodnie z etykietą miejsca, w którym się znajdujemy. Jednocześnie utrwalam najważniejsze momenty ceremonii, Waszej przysięgi, wymiany obrączek i zwracam uwagę na Waszych bliskich – świadków i gości.

Podczas wesela pracuję do końca oczepin, lub jeśli ich nie ma – do północy. Jeśli planujecie wjazd tortu czy inne specjalne atrakcje, które chcecie mieć na zdjęciach, to proszę by odbyły się one przed północą.

Przed weselem chętnie umawiam się z parami na kawę, a gdy jest to trudne, na rozmowę przez skype, żeby poznać Wasz plan wesela i doradzić odpowiedni czas na zdjęcia z rodzicami, świadkami lub inne atrakcje fotograficzne 🙂

 

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?

Najwcześniej 1,5 roku przed planowanym terminem ślubu. Dostępności terminów nie da się przewidzieć, czasami data jest zajęta od 1,5 roku, a czasami dostępna na 2 miesiące przed. Jeśli chodzi o aktualne terminy, zbieram rezerwacje na rok 2020, piszcie do mnie z pytaniem o dostępność konkretnych dat 🙂

 

Jak zarezerwować termin?

Termin rezerwuje podpisanie umowy i wpłata zadatku w wysokości 500 zł w przypadku reportażu ślubnego i 200 zł w przypadku sesji zdjęciowej. Jeśli tylko to możliwe, proponuję by wtedy spotkać się osobiście na herbatę i troszkę poznać – wtedy kontakt jest swobodniejszy, wychodzą lepsze zdjęcia!

 

Podpisaliśmy z Tobą umowę, co teraz?

Aby przygotować się do Waszego ślubu, możemy stworzyć inspiracyjną tablicę na Pintereście 🙂

W razie dodatkowych pytań z Waszej strony, jestem zawsze dostępna pod mailem i telefonem. Chętnie doradzę Wam, jak ułożyć harmonogram dnia ślubu albo polecę sprawdzone osoby tworzące dekoracje.

W ostatnim tygodniu przed ślubem zwykle umawiam się z Wami na telefon, żeby potwierdzić ostatecznie wszystkie godziny i adresy.

 

Czy warto zrobić narzeczeńską sesję zdjęciową?

Tak! Dodatkowa sesja przed ślubem to bardzo dobry pomysł. Oprócz tego, że to świetna pamiątka z tego wyjątkowego czasu w waszym związku i jedna z okazji, żeby kreatywnie spędzić czas razem, to jest to też świetna próba generalna oswojenia się z aparatem!

Bardzo lubię spotykać się z Wami przed ślubem na zdjęcia narzeczeńskie, żeby poznać Was i waszą relację, zwykle wszyscy bawimy się świetnie przez około 2 godziny 🙂

 

Co jeśli z przyczyn losowych nie będziesz mogła fotografować naszego ślubu?

Nie martwcie się, taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła! Jeśli jednak Was to niepokoi, to zapewniam, że znam szerokie grono fotografów ślubnych i jeśli będę zmuszona zaproponować Wam zastępstwo, to będą to sprawdzeni profesjonaliści z podobnym spojrzeniem na świat 🙂