Tu diabeł tkwi w szczegółach! Twoje zdjęcia ślubne mogą być jeszcze piękniejsze, wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Kto z nas nie zaczyna planowania wesela od przeglądania setek inspiracji na Pintereście, niech pierwsza bądź pierwszy rzuci kamieniem 😀 Uwielbiam tę skarbnicę pomysłów, mogłabym spędzić tam pół dnia! Wiesz, co jest kluczem do tego, że wszystko tam wygląda na idealnie wystylizowane? Wszystko do siebie pasuje! To naprawdę jest w Twoim zasięgu – tutaj potrzebujesz trochę skupienia i dbałości o detale. Jeśli lubisz kreatywne i organizacyjne kwestie i planujesz swój ślub samodzielnie, to będziesz mieć mnóstwo frajdy! A jeśli to nie dla Ciebie, to już Twoja wedding plannerka o wszystko zadba.

Zobacz, jakich jest moich 10 sposobów, aby Twoje wesele było jeszcze piękniejsze – z perspektywy fotografki 🙂

1. Styl i miejsce
2. Przygotowania
3. Dodatki
4. First look i czas dla fotografa w trakcie wesela
5. Confetti
6. Życzenia
7. Oświetlenie
8. DJ
9. Atrakcje weselne i dekoracje
10. Zimne ognie

1. Styl i miejsce

Brzmi jak banał, ale nie sposób od tego nie zacząć! Jak widzisz dzień swojego ślubu?

Jesteś księżniczką w balowej sukni lub eleganckim księciem? Glamour jest dla Ciebie. Sprawdź pałace w swojej okolicy 😉

Czy zwiewną rusałką z kwiatami we włosach albo artystą w aksamitnej marynarce? W boho będziesz się czuć jak ryba w wodzie. Co powiesz na stodołę bądź namiot?

A może na błyszczącą suknię narzucasz skórzaną ramoneskę lub podwijasz rękawy koszuli, żeby było widać Twoje dziary? Idź w rockowe klimaty. Industrialne miejscówki dadzą radę!

Teraz trzeba znaleźć miejsce, które do Ciebie pasuje. I mean it. Wierz mi, nie chcesz kompromisów i „może być”. Ma być wspaniale, prawda? Więc sprawdź, czy otoczenie na zewnątrz jest fajnie zagospodarowane i można wyjść do ogrodu, czy na ścianach nie ma szpitalnych płytek a sufit nie jest pomalowany na pomarańczowo, no i czy nadajesz na tych samych falach z właścicielem miejsca 😉

2. Przygotowania

Tak zaczynamy dzień i to będą pierwsze kadry, które zobaczysz w swojej ślubnej galerii. W tym czasie powstają przedślubne portrety, uściski z najbliższymi ludźmi, zdjęcia dodatków – Waszych ślubnych atrybutów. Super by było, gdyby miejsce przygotowań było w tym samym obiekcie, co wesele, żeby zachować spójność klimatu. Czasami to niemożliwe, wtedy warto pomyśleć o tym, w którym pomieszczeniu jest najwidniej, posprzątać je wcześniej z wszelkich przedmiotów, które mogły się tam zaplątać w ferworze przygotowań, typu: torby z rzeczami do zabrania, naczynia, metki itp.

3. Dodatki

To, czym się otoczysz w dniu ślubu, wiele znaczy. Ja proponuję, żeby pozwolić tym rzeczom mówić za siebie 🙂 To znaczy – odpowiednio je wyeksponować i, jak zawsze, zachować spójność kolorystyczną i stylu.

Do zdjęć podczas przygotowań idealne będą:

Dla Niej: kwiaty, biżuteria, perfumy, buty, szampan z przyjaciółkami.

Dla Niego: zegarek, spinki, buty, muszka, whiskey z dżentelmenami.

Wspólne: obrączki, zaproszenie ślubne, auto (jeśli jest dla Was ważne).

Pssst! Pamiętaj, że nic nie jest must have, jeśli czegoś nie czujesz. Przede wszystkim chcę, żeby wszystko tego dnia mówiło o Tobie i o Was 🙂

4. First look i czas dla fotografa w trakcie wesela

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! A jeśli możemy zorganizować first look na dworze, w jakimś fajnym miejscu, to już w ogóle bajka. Czasami różne rzeczy wpływają na to, że first look na otwartej przestrzeni nie może się odbyć, wtedy zadbaj o to, by mieć na ten cel przestronne i jasne miejsce: salę weselną lub duży pokój.

Niezależnie od miejsca, podczas first looku pojawiają się tak piękne emocje, że na pewno warto go zorganizować. I warto, żeby miał piękną oprawę.

Podczas samego wesela uwielbiam Was porywać na 15 minut w porze zachodu słońca, by uwiecznić Wasze emocje na świeżo. Super moment!

5. Confetti

No bo kto nie lubi się bawić!

Płatki róż w rożkach, strzelające tuby a nawet bańki mydlane jako forma confetti przed kościołem, urzędem lub przed salą to świetny dodatek wizualny i urozmaici reportaż ślubny. Radość i naturalność, które się wtedy pojawiają, są nie do podrobienia!

Zadbaj o to, by taki fajny moment odbył się na naprawdę ładnym tle. Jeśli urząd lub kościół jest nieciekawie otynkowany, to może confetti przed salą będzie lepszym pomysłem?

6. Życzenia

Słyszałam, że gdzieś żyją fotografowie, którzy nie lubią tego momentu. Ale żadnego nie znam, bo to jest super czas! Uściski, śmiechy i łzy wymieniane z najbliższymi, co może być piękniejszego?

Moja rada? Wybierzcie na ten moment fajne miejsce na zewnątrz, w naturalnym świetle, na tle zieleni albo klimatycznego budynku, a unikajcie przyjmowania życzeń przy autobusie dla gości albo w innym przypadkowym miejscu.

7. Oświetlenie

Super ważny element! Kolorowe światła z koncertowym rozmachem i ciężką mgłą mogą dobrze wyglądać, ale radzę unikać pełzających światełek, które nie robią klimatu, za to farbują wszystko na fioletowo. A już na pewno w połączeniu z niemrawą mgiełką, która zasnuje salę i przez 5 minut zdjęcia będą wychodzić rozbielone i o niskim kontraście.

Pomyślcie nad białymi i żółtymi światłami, unikniemy przepalonych fioletów na białej sukni i koszuli 🙂

A w tle, cudownie wyglądają girlandy z lampek!

8. DJ

Pamiętasz o spójności? DJa i zespołu też to dotyczy 🙂 Poproś o wizualizację stanowiska i, jeśli trzeba, o nie stawianie roll-upów albo toreb przy scenie oraz unikanie wszędobylskich, wiszących kabli.

9. Atrakcje weselne i dekoracje

Wszystko, co wpasowuje się w styl Twojego wesela i może je wizualnie uatrakcyjnić, jest na tak! W tym napisy „LOVE” czy „MIŁOŚĆ” w wersji świecącej bądź kwiatowej, prosecco van albo ścianka do zdjęć. Pamiętaj, by takie elementy też były fajnie wyeksponowane: unikaj widocznych kabli, ciasnej przestrzeni, parkingu w tle, a postaw na miejsce w naturze, fajną architekturę i dużo wolnej przestrzeni.

10. Zimne ognie

Piękność zwieńczająca moją listę! Zimne ognie są bardzo atrakcyjne wizualnie i robią super klimat, ale ważny jest też dobry pomysł na nie. Trzeba pamiętać, że:

  • Najlepszą porą na odpalenie zimnych ogni jest ta tuż po zapadnięciu mroku. Potrzebujemy, żeby było ciemno, to fakt, ale nie czekajmy z tym zbyt długo, bo goście przecież dobrze się bawią i im później, tym trudniej będzie nam zapanować nad porządkiem 🙂
  • Fajnie jest ustalić wcześniej, gdzie kierujemy gości, jak ich ustawiamy i, czy wszystkich, czy może najbliższych 30 przyjaciół. To nie jest pamiątkowe zdjęcie grupowe, więc na pewno nie będzie widać wyraźnie 150 osób i efekt takiego zdjęcia będzie raczej płaski. Szukamy na pewno miejsca, gdzie nie docierają światła latarni. A jeśli chodzi o pozy, do wyboru mamy na przykład: wokół Młodej Pary, za nią na przykład na schodkach albo wzniesieniu lub szpaler z gości dla zakochanych!
  • Super jest zaangażować świadków do koordynowania grupy tak, by pomogli w ustawianiu i, co najważniejsze, by rozdali zimne ognie i zapalniczki gościom już stojącym na swoich miejscach! Chcemy przecież, żeby wszystkie ognie zapaliły się mniej więcej jednocześnie 🙂

 

Dzięki za zainteresowanie moimi zdjęciami! Zobacz, co mogę zrobić dla Ciebie 🙂

Oferta